مهم ترین نکات ایمنی و نگهداری از پمپ باد چیست؟ پمپ باد یکی از مهم‌ترین لوازمی است که در محیط‌های مختلف کاربردهای گوناگون دارد. معمولاً از آن به عنوان یک دستگاه محرکه نام می‌برند که می‌تواند عامل زمینه‌ای و پایه‌ای برای بسیاری از اقدامات صنعتی باشد. استفاده از آن نیازمند رعایت اصول و قوانینی است که ما در این مقاله می‌خواهیم نکات ایمنی راجع به نگهداری از آنها را برایتان توضیح دهیم تا طول عمر پمپ افزایش پیدا کند. پس با ما همراه باشید.

پمپ باد چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم راجع به نکات ایمنی نگهداری از پمپ باد صحبت کنیم، بهتر است که یک تعریف راجع به آنها داشته باشیم. پمپ باد یک موتور محرکه دستگاه پنوماتیکی به حساب می‌آید. در بین ابزارهای صنعتی جزء مهم‌ترین‌ها است. وقتی که این پمپ ها را خریداری می‌کنید، باید یک سری راهکارها را در پیش بگیرید تا بتوانید طول عمرشان را بالا ببرید.

مهم ترین نکات ایمنی و نگهداری از پمپ باد

 

توضیحاتی در مورد نگهداری از پمپ باد

اگر می‌خواهید نگهداری را به شکل اصولی به انجام برسانید، باید بگوییم که حداقل زمان برای بازرسی دوره این پمپ‌ها ۴۰ ساعت است. حداکثر زمانی هم که می‌توان برای آنها در نظر گرفت، به مدت ۶ ماه است. یعنی شما تا ۶ ماه وقت دارید که به صورت دوره‌ای آن را بازرسی کنید. از طرفی باید در نگهداری از این پمپ‌ها دقت بسیار بالایی داشته باشید، زیرا اگر نکات را رعایت نکنید، خیلی سریع مشکلات مختلفی ایجاد می‌شود.

در نهایت مهم‌ترین نکته‌ای که باید رعایت کنید، این است که حواستان به میزان خنک کننده داخل دستگاه باشد که شامل هوا و روغن است.

دومین مسئله این که حواستان به تعویض دوره‌ای و تمیزکاری فیلترها باشد که فراموش نشود.

نکات ایمنی و نگهداری پمپ باد

اگر وظیفه نگهداری از پمپ باد را بر عهده دارید، حتماً باید در این زمینه اطلاعات داشته باشید تا کارتان درست و اصولی پیش برود. اطلاعاتی که در ادامه توضیح می‌دهیم، جزو موارد اصلی و مهم هستند که باید رعایت گردند:

جمع‌بندی

توضیحات ارائه شده در این مقاله به حدی کافی بود که شما بتوانید حین نگهداری از پمپ باد نکات ایمنی را هم به طور کامل رعایت کنید. اگر نیاز به خرید یا تعمیر این پمپ‌ها دارید، کافی است که به سایت ابزار ویهان مراجعه کرده، قیمت‌ها را استعلام کنید و خیلی راحت خرید خود را انجام دهید. همچنین می‌توانید با مشاورین سایت صحبت کنید و مشکلات مربوط به پمپ را گزارش دهید تا آنها بتوانند در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 

برخی از سوالات متداول

چند وقت یکبار پمپ را بررسی کنیم؟

حداقل بعد از ۴۰ ساعت و حداکثر بعد از ۶ ماه پمپ باید مورد بررسی قرار بگیرد.

چند وقت یکبار فیلتر پمپ را تمیز کنیم؟

بهتر است که ماهی یک بار فیلتر کمپرسور را به طور کامل تمیز کنید تا خیالتان راحت باشد هیچ گونه انسدادی در مسیر وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *