انواع دریل های شارژی کدامند و چه ویژگی های خاصی دارند؟ آیا با ویژگی ها و کاربردهای انواع دریل های شارژی آشنا هستید؟ آیا می دانید چگونه یک دریل شارژی خوب با ویژگی های خوب را انتخاب کنید؟ جهت آشنایی با انواع دریل های شارژی و ویژگی های آن ها باید بتوانیم انواع مختلف آن ها را با یک دیگر مقایسه کرده و کارهای هر کدام را بسنجیم. دریل ها در صنایع مختلف و گاهی اوقات در منازل کاربرد گسترده ای دارند و به وفور استفاده می شوند. در این جا انواع دریل های شارژی و ویژگی های آن ها را بررسی می کنیم.

دریل المکس

انواع دریل های شارژی و ویژگی های آن ها

برای انتخاب یک دریل خوب و آشنایی با انواع دریل های شارژی و ویژگی های آن ها باید به نوع کاری که انجام می‌ دهیم و کارایی و کیفیت آن توجه کنیم. دریل‌ها کارهای سوراخ کاری را انجام می دهند و می توانند به عنوان پیچ گوشتی شارژی نیز جهت باز و بسته کردن انواع پیچ ها استفاده شوند. یعنی شما با توجه به نوع کاربرد و کارایی دریل ها، مدل های آن را خریداری می کنید. دقت کنید که به طور معمول مدل هایی از این دریل ها که به عنوان پیچ گوشتی استفاده می شود و گران تر از انواع دریل های شارژی معمولی هستند. دریل در واقع وسیله ای است که جهت سوراخ کردن سطوح مختلف، دیوارها، فلزات حتی فولاد و آهن نیز به کار برده می شود و توانایی و کاربرد بالای آن به موتور آن بستگی دارد. پس لازم است که این ابزار دارای موتور قدرتمندی باشد تا بتوانیم به هدف مورد نظرمان برسیم، مثلا اگر شما قصد داشته باشید با یک دریل  برخی از سطوح سخت را سوراخ کنید پس باید دریلی را انتخاب کنید که ولتاژ آن بالا یعنی حدود ۱۲ تا ۱۸ ولت باشد و دارای موتور قدرتمند نیز باشد.

 

 

سایر مطالب:

نوع سه نظام دریل

دریل های شارژی به صورت دو نوع سه نظام اتوماتیک و آچاری هستند. نوع آچاری جهت باز و بسته کردن آچار استفاده می شود، اما نوع اتوماتیک آن جهت باز یا بسته کردن نیاز به آچار ندارد و تنها می توان با نیروی دست این کار را انجام داد. اگر قصد داشته باشید که کارهای شما سریع تر انجام شود باید از نوع دریل هایی که سه نظام اتوماتیک هستند، انتخاب کنید. اگر هم محکم بودن آن سه نظام برای تان اهمیت دارد، دریل های شارژی سه نظام آچاری گزینه مناسبی هستند.

علاوه بر این موارد ذکر شده اندازه سه نظام دریل را نیز حتماً باید با توجه به نوع کار آن انتخاب کنید. انواع دریل ها سه نظام دریل های اندازه ای از ۲.۱ تا ۸.۳ ایچ دارند و برای کارهای مختلفی استفاده می شوند. اما آن هایی که دارای سه نظام های ۸.۳ اینچ و بالاتر هستند برای کارهای سنگین کاربرد دارد.

وقتی صحبت از آشنایی با انواع دریل های شارژی و ویژگی های آن می‌ شود، حتما ابتدا باید به نوع کار خود دقت کنیم و این که قرار است با این ابزار  چه نوع فعالیتی را انجام دهیم. به این ترتیب می توانیم بهترین نوع آنهارا نیز انتخاب کنیم.

در این نوع دریل‌ها از باتری استفاده می کنند، پس وزن سنگین تری نسبت به انواع دریل های معمولی را دارند. بنابراین بهتر است هنگام توجه به ویژگی‌ های دریل شارژی به این نکته مهم نیز توجه کنید.

 

دریل شارژی

سخن پایانی

آشنایی با انواع دریل های شارژی و ویژگی های آن ها در این مقاله بررسی شد. دریل های شارژی متفاوت هستند و برای انجام دادن کارهای مختلفی در صنایع مختلف و حتی منازل استفاده می شوند. پس اگر شما به دنبال یک دلیل خوب و با کارایی کیفیت بالا باشید، ابتدا باید به نوع کار خود توجه کنید و دریلی را انتخاب کنید که با کارتان متناسب باشد. در سایت abzarvihan.ir آشنایی با انواع دریل و ویژگی های آن ها بیش تر معرفی شده است. وقتی با انواع دریل و ویژگی های آن آشنایی کامل داشته باشید، به این ترتیب خرید آن برای شما آسان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *