ابزار برقی مناسب برای کارهای خانگی کدام است؟ چه نوع ابزار برقی را می توانیم برای انجام کارهای خانگی انتخاب کنیم؟ این ابزارها باید چه ویژگی ها و مشخصاتی داشته باشند؟ ابزار برقی مناسب برای کارهای خانگی به ابزاری گفته می شود که بتواند به بهترین نحو نیاز افراد در منازل را برطرف کند. البته چون در منازل به طور مکرر و مداوم از این ابزار استفاده نمی کنند، تنها یک ابزار ساده نیز گاهی اوقات می‌ تواند پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان باشد. در این جا ابزارهای مناسب برای کارهای خانگی را بررسی می کنیم.

ابزار برقی مناسب برای کارهای خانگی

ابزار برقی مناسب برای کارهای خانگی باید فاکتورهای مهمی داشته باشد تا بتوانیم آن را یک افزار خوب و کارآمد در نظر بگیریم. به طور کلی ابزارهایی که در خانه و برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند به دو نوع دریل شارژی و دریل برقی تقسیم بندی می شوند.

دریل شارژی

این مطالب می تواند برای شما مفید باشد.

  1. دریل شارژی

ابزار شارژی یا دریل شارژی که جهت سوراخ کردن فلزات، سوراخ کردن دیوار، سوراخ کردن چوب، هم چنین باز و بسته کردن پیچ و مهره استفاده می شود. این دریل دارای باتری است و باتری که در آن استفاده می‌ شود عمر طولانی ندارد یا به بیان دیگر دارای محدودیت مصرف هستند که از معایب این گونه دریل ها محسوب می شود، چون اگر باتری آن منقضی یا فاسد شود دیگر نمی توان به درستی از آن استفاده کرد. پس از خراب شدن نیز باید هزینه زیادی بابت تعویض باتری آن انجام داد.

  1. دریل یا ابزار برقی

دسته دوم از ابزار برقی که در منزل استفاده می شود نوع برقی آن می باشد. البته هزینه های نگه داری و تعمیر کم تری در مقایسه با انواع دیگر ابزار برقی دارد. مصرف دریل در خانه ها کم تر و بسیار محدود است برای کارهای مانند نصب کردن پرده، سوراخ کردن دیوار، نصب تابلو، سوراخ کردن چوب، سوراخ کردن فلزات، باز و بسته کردن پیچ و مهره و مواردی از این قبیل استفاده می شود. چون کارهای جزئی را با این ابزارها انجام می دهیم یک ابزار برقی با توان مصرفی ۶۰۰ تا ۹۰۰ وات برای این کارها کافی می باشد و نیازی به انواع دریل های گیربکسی نیست.

  1. دریل ۱۳ چکشی

نوع دیگر ابزار برقی که می توان از آن ها در منازل استفاده کرد دریل ۱۳ چکشی است که دارای سه نظام اتومات است، یعنی یک آیتم ساده برای سوراخ کردن فلزات، یک آیتم جهت سوراخ کردن دیوار و یک آیتم نیز جهت باز و بسته کردن پیچ و مهره دارد. این دریا طوری طراحی شده است که وقتی بچرخد ضربه یا نیرو به محل مورد نظر وارد شده و آن را سوراخ می کند. این دریل یکی از پرکاربردترین انواع دریل ها است که می‌ توانیم در منازل استفاده کنیم.

بهتر است ابزاری که جهت مصارف خانگی انتخاب می شود به سه نظام آچاری مجهز باشد. چون مصرف دریل در داخل منازل بسیار کم است و پس از هر بار استفاده از آن نیاز به نظافت آن نیست. البته اگر ابزار از نوع سه نظام اتوماتیک باشد به مرور زمان گرد و خاکی که در داخل آن نفوذ کرده است در صورت عدم نظافت ممکن است موجب خرابی آن شود که باید به این نکته توجه لازم را داشته باشید.

نتیجه گیری

برای مصارف خانگی از انواع ابزار برقی سه نظام و ابزار برقی چکشی استفاده می کنند که هر کدام از این ها ممکن است برخی مزایا و معایب را به همراه داشته باشند. نیازی به خرید ابزار شارژی و یا گیربکسی نیست چون مصرف آنها در منازل محدود است و همین ابزارهای کوچک و ساده پاسخگوی مصرف خانوارها می باشند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله و معرفی افزار برقی مناسب برای کارهای خانگی با این نوع ابزارها آشنا شده باشید. در واقع این ابزارها چون استفاده زیادی در منازل ندارند، نیازی نیست که از نوع پیشرفته و یا گیربکسی باشند و تنها یک ابزار برقی ساده نیز پاسخگوی نیاز خانوارها خواهد بود. برای آشنایی با ابزار برقی مناسب برای کارهای خانگی به سایت ما مراجعه کنید. اطلاعات بیش تر درباره انواع ابزارهای مناسب جهت مصارف خانگی را به دست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *